ابعاد ترموود | سایزهای ترمووود | سایزهای چوب ترمو

0

 ابعاد ترمووود توسط سازمان جهانی ترموود استاندارد سازی شده و در همه جای دنیا تمامی تولید کنندگان ترموود بایستی ابعاد ترمووود را هنگام تولید این محصول رعایت نمایند.

ابعاد ترموود در گروه پارس ترمو نیز از این قاعده جهانی پیروی نموده و از طریق کشور فنلاند بصورت استاندارد محصولات چوب ترمووود را پس از تولید، وارد میکند.

در ایران ابعاد ترموود یکسانسازی شده و وارد کنندگان، تولید کنندگان و خریداران این موضوع را در مورد سایزهای ترموود رعایت می نمایند.

متداول ترین و مرسوم ترین ابعاد ترموود در ایران چهار مقطع یا حالت می باشد که هر کدام مخصوص به گونه های خاصی از درختان بوده و در جای بخصوصی از فضا یا ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند که در ادامه مطلب برای آشنایی کلی شما کاربران گرامی اشاره ای گذرا به آن ها و موارد استفاده هر کدام خواهیم داشت.

قبل از توضیح مقاطع لازم به ذکر است که شما میتوانید رنگ ترمووود را هم در همین وب سایت مشاهده نمایید.

اندازه های ترمو

ود شامل 4 مقطع میباشد که در ادامه به شرح کامل این مقاطع و کاربرد آن ها میپردازیم :

  1. مقطع SHP می باشد که بصورت 4 تراش ساده بوده و از درختان کاج و عش یا همان زبان کنجشک تهیه و تولید می گردد که کاربرد این مقطع در کف، نما، پله و سونا می باشد.
  2. مقطع DECK که بیشتر از درخت عش تهیه و تولید می شود و فقط برای کف در فضای بیرون ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد که از استحکام بسیار بالایی برخوردار است.
  3. مقطع UTV بوده که ابعاد ترموود در این مقطع 16تا20 میلیمتر می باشد و فقط برای دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان از آن استفاده می شود.
  4. مقطع UTS که مشخصات آن همانند سایز ترمووود UTV بوده و فقط یک زاویه نود درجه در قسمت نری این مقطع وجود دارد. همه چهار مقطع ذکر شده فوق، از ابعاد متداول ترموود در ایران می باشند که طبق استاندارد جهانی توسط گروه پارس ترمو ارائه می گردند.

مجموعه ی ترمو پارس می تواند تجربه ی بی نظیری از خرید ترموود را برای شما به ارمغان بیاورد ، برای اطلاع از نحوه ی محاسبه قیمت ترموود بر روی عبارت قیمت ترموود کلیک کنید .

*تمامی تصاویر و مقالات این سایت ، منتشر شده توسط تیم پارس ترمو می باشد و هرگونه کپی برداری از آن ممنوع است.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید