سایبان و لوور از المان‌های کلیدی هستند که در طراحی خارجی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند. همانطور که می‌دانید سایبان یک سقف است که بر روی قسمت خارجی دیواره‌های ساختمان یا بهتر است بگوییم نمای ساختمان قرار می‌گیرد که علاوه‌ بر زیبایی که در نمای ساختمان ایجاد می‌کند مانع از تابش مستقیم نور آفتاب می‌شود. لوور نیز نوعی سایبان است که در اشکال مختلفی طراحی و ساخته می‌شود. سایبان و لوور نیز علاوه‌ بر زیبایی که در نمای ساختمان ایجاد می‌کنند موجب شکستن شدت نور خورشید و همچنین کاهش گرما در مناطق گرم‌ سیری می‌شود.

از متریال مختلفی جهت ساخت و اجرای سایبان و لوور استفاده می‌شود که می‌توان به متریال آلومینیومی، فلزی و … اشاره کرد. البته هیچ یک از این متریال ها زیبایی متریال چوب را ندارند. چوب ترموود به عنوان یک متریال بسیار شیک که توجه یک وارد کننده چوب خوش سلیقه را به خودش جلب می‌کند چندین سال است که خرید ترمووود در طراحی داخلی و در نمای ساختمان مورد توجه سازندگان قرار می‌گیرد و جلوه‌ای خاص به آن می‌دهد.

از این‌ رو در ساختمان‌هایی که برای طراحی نما از چوب ترموود استفاده شده باشد، از سایبان ترموود نیز استفاده می‌شود تا زیبایی نمای ساختمان دو چندان شود. سایبان ترمووود نه‌ تنها زیبایی خاصی دارد و در طراحی نمای ساختمان المانی کلیدی به حساب می‌آید بلکه از کاربردهای مهمی مانند جلوگیری از تابش مستقیم نور به داخل خانه، ایجاد دمای خنک در داخل خانه و افزایش طول عمر پنجره برخوردار است. علاوه‌ بر این سایبان ترمو وود در برابر سرما، گرما، رطوبت و شرایط مختلف جوی از مقاومت بالایی برخوردار است.

کاربرد سایبان و لوور چیست

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم سایبان و لوور مانع از تابش مستقیم نور خورشید به داخل خانه می‌شوند از این‌رو طول عمر و ماندگاری پنجره‌ها به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند و علاوه‌ بر این به دلیل عدم تابش مستقیم نور خورشید به داخل محیط خانه، هوای خنک موجود در آن حفظ می‌شود و گرما به داخل خانه کمتر نفوذ می‌کند. البته از ترموود برای ساخت سایبان مغازه ، سایبان فروشگاه و سایبان پارکینگ نیز استفاده می‌شود.

مزایای سایبان ترموود

اولین و مهم‌ترین مزیت سایبان چوبی زیبایی چشم‌ نواز آن است که تاثیر حیرت‌ انگیزی در نمای ساختمان دارد. به ویژه اگر در نمای ساختمان از ترموود استفاده شده باشد و در کنار آن نیز از سایبان و لوور چوبی نیز استفاده شود. از این‌ رو بیشتر کارشناسان و طراحان دکوراسیون داخلی و خارجی از ترموود برای ساخت سایبان استفاده می‌کنند.

البته همانطور که اشاره کردیم سایبان و لوور در کنار زیبایی خاصی که به ساختمان می‌دهند از ویژگی‌های دیگری نظیر جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به داخل خانه و ایجاد دمای خنک در خانه برخوردار هستند.

طراحی و اجرای انواع سایبان چوبی

با توجه به زیبایی چشم‌گیری که سایبان و لوور چوبی دارد می‌توانید با طراحی سایبان بر روی دیوارهای ساختمان خود علاوه‌ بر افزودن زیبایی بیشتر به نمای ساختمان از کاربردهای متعدد آن استفاده کنید و در واقع با اجرای سایبان از تابش نور مستقیم خورشید به داخل خانه جلوگیری کنید تا هم بتوانید هوای خنک داخل را در فصول گرم سال حفظ کنید و هم عمر و ماندگاری پنجره‌ها را افزایش دهید.

طراحی و اجرای انواع سایبان چوبی را به با سابقه‌ترین مجموعه در این زمینه یعنی گروه پارس ترمو بسپارید. گروه پارس ترمو با توجه به تجربه و سابقه کار بالایی که در زمینه تولید چوب ترمو، طراحی و اجرای انواع سایبان و لوور دارد، به عنوان یکی از بهترین مجموعه ها در زمینه طراحی و اجرای انواع محصولات چوبی و ساخت انواع درب و پنجره ترمو در ایران محسوب می‌شود.