آلاچیق و پرگولا ترمو | ساخت تخصصی انواع آلاچیق چوبی

0

آلاچیق و پرگولا یکی از محبوب‌ترین سازه‌های مستقل در ساختمان و ویلا است که به دلیل باز بودن از همه طرف و قرارگیری در فضای سرسبز باغ‌ها و محوطه باز طرفداران زیادی دارد. با آلاچیق به ویژه در فصول گرم سال می‌توان در فضای آزاد استراحت کرد و از طبیعت زیبا لذت برد. جدا از اینکه هر یک از آلاچیق‌ها می‌توانند دارای امکاناتی نظیر باربیکو باشند تا بتوان هم‌ زمان در آن‌ها غذا هم درست کرد، از متریال مختلفی نظیر فلز، سنگ، آجر، بتن، شیشه و چوب برای ساخت آن‌ها استفاده می‌شود. البته اکثر مردم به ویژه آن‌هایی که در ویلا زندگی می‌کنند به دلیل ظاهر زیبا و منحصر به‌ فردی که در چوب وجود دارد و همخوان بودن بیشتر چوب با طبیعت ترجیح می‌دهند که از متریال چوب برای ساخت آلاچیق استفاده شود. یکی از انواع چوب که از آن در ساخت آلاچیق استفاده می‌شود چوب ترموود است.

آلاچیق ترموود در کنار جلوه خاصی که نسبت به سایر آلاچیق‌ها دارد به دلیل برخوردار بودن از ظاهر طبیعی حس و حال بهتری را به افراد خانواده منتقل می‌کند. علاوه‌ بر این آلاچیق ترمووود به این دلیل که چوب ترمو فرآیند حرارت‌ دهی بالایی را پشت سر گذاشته است از مقاومت بالایی در برابر رطوبت برخوردار است از این‌ رو از آلاچیق ترمو وود هم در مناطق گرمسیر و هم در مناطق سردسیر و بارانی مانند شمال استفاده می‌شود.به هر حال یک وارد کننده ترموود علاوه بر قیمت ترمووود بایستی به سلایق مصرف کنندگان نیز توجه داشته باشد که گروه پارس ترمو با داشتن تنوع در طرح و رنگ تمامی سلایق را از خود راضی نموده است.

انواع آلاچیق و پرگولا

پرگولا نیز مانند آلاچیق سازه‌ای است که از همه طرف باز است و از آن در باغ‌ها و محوطه‌ ویلاها استفاده می‌شود اما تفاوت‌هایی با آلاچیق دارد چرا که برای اجرای سقف آن از الوارهای چوب با فاصله‌های معین استفاده می‌کنند در صورتی که سقف آلاچیق کاملا یکدست است. پرگولا چوبی نیز مانند آلاچیق از زیبایی منحصر به‌ فردی برخوردار است که موجب شده به یکی از رقبای آلاچیق چوبی تبدیل شود.

عموما از دو نوع متریال فلز و چوب برای ساخت آلاچیق استفاده می‌شود. به‌ گونه‌ای که آلاچیق فلزی را با استفاده از رنگ‌های اپوکسی پوشش می‌دهند و از چوب ترمو در اجرای آلاچیق چوبی استفاده می‌کنند. چرا که از آلاچیق در فضای باز استفاده می‌شود از این‌ رو باید در برابر گرما، سرما و رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار باشد.

کاربرد آلاچیق چوبی

آلاچیق‌های چوبی به دلیل زیبایی خاصی که دارند علاوه‌ بر اینکه در محوطه ویلا و باغ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند در سایر مکان‌ها شامل رستوران‌ها، مسافرخانه‌ها، کافی‌ شاپ‌ها، حاشیه سواحل و … نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مزایای آلاچیق ترموود

طراحی آلاچیق در محوطه باغ‌ها و ویلاها نه‌ تنها فرصتی را برای گذراندن اوقات فراغت در طبیعی آرام و لذت‌ بخش برای شما فراهم می‌کند بلکه از زیبایی چشم‌ نوازی برخوردار است که به محوطه باغ یا ویلای شما جلوه خاصی نیز می‌دهد. علاوه‌ بر این آلاچیق از مقاومت زیادی در برابر شرایط مختلف جوی برخوردار است که به طول عمر و ماندگاری بالای آن کمک بسزایی می‌کند.

طراحی انواع پرگولا چوبی

در کل می‌توان پرگولا چوبی را به دو نوع کلی شامل پرگولا شیروانی و پرگولا مسطح تقسیم‌ بندی کرد:

• پرگولا شیروانی

همانطور که از نام پرگولا شیروانی مشخص است طاق‌ های آن به صورت شیب‌ دار برش می‌خورند و در مرکز به یکدیگر متصل می‌گردند.

• پرگولا مسطح

می‌توان گفت که پرگولا با سقف مسطح، سازه‌ای چند منظوره است چرا که انعطاف‌ پذیری بالایی دارد. البته این نوع پرگولا ترموود دارای شیبی 5 درجه است تا آب باران از روی سقف آن خارج شود.

ساخت و اجرای آلاچیق فضای باز

همانطور که اشاره کردیم باید در ساخت آلاچیق از متریالی استفاده شود که مقاومت بالایی در برابر گرما، سرما، رطوبت و شرایط مختلف جوی داشته باشد چرا که آلاچیق در فضای باز قرار می‌گیرد. از این‌ رو ساخت آلاچیق با ترمو یا پرگولا ترمو وود می‌تواند گزینه بسیار ایده‌ آلی برای شما باشد. شما می‌توانید سفارش ساخت و اجرای سایبان و لوور همچنین آلاچیق با ترمو یا پرگولا ترمووود را به گروه پارس ترمو که با سابقه‌ترین تولید کننده چوب ترموود و همچنین اجراکننده آلاچیق پیش ساخته در ایران است بدهید.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید