مقاومت ترمووود در برابر آتش سوزی و حریق

4

مقاومت ترمووود

مقاومت ترمووود برای اکثر مشتریان و مصرف کنندگان مهم می باشد. تولیدکنندگان ترموود در آغاز پیش بینی های لازم جهت مقاومت چوب نما و چوب ترمو را در مقابل گردباد و بادهای سهمگین انجام داده اند.

یکی از این پیش بینی ها مهیا سازی بخش زیرین چوب ترمو و تولید شاسی برای این کالا میباشد، به گونه ای که چوب ترمو به طور درست و یکنواخت بر روی شاسی قرار بگیرد و با پیچ های مخصوص تماما بست شود.

این موارد بیان شده به ما قابلیت می دهد تا بتوانیم نمای چوب ترمو را در هر اقلیم آب و هوایی نصب و اجرا کنیم و به شما اطمینان میدهیم در هر شرایطی که نصب ترمو اصلی و بدون گره چوب ترمو بوسیله متخصصان این حوزه صورت بپذیرد سال های سال دچار هیچ مشکلی نشوید.

1641022780877

مقاومت ترمووود

عوامل سوختن چوب

برای اینکه مقادیر متفاوت مقاومت چوب بسوزد، تغییر و تحول شیمیایی به حد نصاب اکسیژن و حرارت نیاز است. در صورت فقدان یکی ‌از این عوامل، چوب آتش نخواهد گرفت.

واحد سنجش اکسیژن و دمای مورد نیاز سازه به مدل چوب بستگی دارد تا در پروسه مقاومت چوب، تغییر تحول و تحولات شیمیایی در درون چوب، در غیاب اکسیژن و با جايگاه حرارت بالا اتفاق می افتد که در نتیجه چوب می‌شکند و گازهایی آزاد می‌شوند که منجر به آتش گرفتن چوب می گردد.

هر چه سکوی حرارت بیشتر باشد میزان گازهای تولیدی نیز بیشتر میگردد. چوب هایی که به آتش نزدیک تر هستند، تا دمای 282 سانتی‌گراد هم می‌رسند. در این حالت تحولات درونی شیمیایی، گازها را آزاد کرده و در نتیجه چوب ها آتش می‌گیرند. گازها برای سوختن به اکسیژن کافی و حرارت 537 درجه سانتی‌گراد نیاز دارند که یک جرقه برای بر افروخته شدن این گازها کافیست.

پروسه ضد حریق کردن

مقاومت چوب در صورتی که کاربرد هر یک از این رنگ ها مختلف می باشد ولی کلیه آن‌ها بر اساس یک تکنولوژی شبیه برای حفظ ساختمان و چوب ترمو نما ساختمان در قبال آتش به فعالیت برده می شوند.

وقتی که ‌این رنگ ها در معرض بالاترین دماها قرار می‌گیرند آغاز به تشکیل لایه های فوم مانند برای خاموش کردن حریق می نمایند. این رنگ ها به صورت محصول های صنعتی DIY وجود دارند.

این رنگ ها قابل به کارگیری در قسمت های داخلی و فرنگی می باشند و با تشکیل فوم از تکثیر حریق پرهیز می نمایند. در فرآیند مقاومت چوب رنگ های مانع در سه گروه A – B – C قرار دارند. حفظ کننده های چوبی مقاوم در قبال حریق این حفظ کننده ها اختصاصی به سیستم های صنعتی اند. این حفظ کننده ها در حین پردازش چوب ترمو وود بر سطح آن پوشش داده میشود.

آبسرد 3

مقاومت ترموود

ویژگی چوب های نسوز

در مورد نمای ساختمان، چگونگی ساخت آتش و توسعه حریق، مقاومت چوب صرفا به خاصیت متریال استفاده شده بستگی ندارد بلکه به عواملی از قبیل ثبت کننده‌ها و اتصالات متعلق میباشد.

چوب تحت عنوان بخش دکوراتیو نمای ساختمان گزینه به کارگیری قرار میگیرد البته از جنبه‌های دیگر از قبیل عایق بودن و عدم جذب رطوبت نیز از اهمیت بالایی در حیطه مقاومت چوب برخوردار ‌است. محلول منحصر به فرد چوب ناپخته بر مبنای نانو بوده و جهت به کارگیری بر روی سطح چوب نپخته پباده سازی شده ‌است.

خصوصیت‌های چوب ضد آتش عبارتند از:

 • آب گریز نمودن چوب
 • ضد اشعه ماوراء بنفش
 • ضد خوردگی
 • ضد رخنه‌ خوردگی
 • ضد پوسیدگی و بادکردگی چوب
 • خواص خویش پاک شوندگی
 • امکان تنفس چوب (قابلیت عبور رطوبت و بخار آب)
 • دوستدار دور و اطراف زیست (عاری از هرگونه مواد مضر و خطرناک)

برای مطالعه ی  بیشتر روی خصوصیات ترمووود روی عبارت چوب ضد آب کلیک کنید .

کاربرد چوب های نسوز ترمو

رنگ های تاخیری آتش با کاهش خطر آتش سوزی ایمنی ساختمان را ارتقاء میدهد. آتش یکی از وسیع ترین تهدید‌ها برای خانه میباشد و چوب ترمو عمدت ماده ای میباشد که در تولید و ساز گزینه به کارگیری قرار می‌گیرد.

خوشبختانه میتوان خطر حریق سوزی در ساختمان های چوبی را با به کارگیری از رنگ های نماید ساز آتش به دست‌ کم رساند. رنگ ضد آتش در ساختمان های چوبی بر مقاومت چوب اثر گذاشته و در بخش های داخلی و خارجی نیز به فعالیت گرفته می شوند. حتی سیستم های صنعتی میتوانند گستره عظیمی از چوب ها را قبل از نصب و فعال سازی در ساختمان ها ضمانت نمایند.

استانداردهای رنگ های ضد آتش سطح ها و محصولات چوبی در ساختمان ها را با پوشش های رنگ خاص از آتش حفظ میشوند. به کارگیری در فضاهای داخلی استعمال در بناهایی که از دید ظاهری اهمیت دارا‌ هستند.

به کارگیری در بناهایی که ایمنی و بهداشت در آن مهم میباشد. به کارگیری در بناهایی که اشغال محیط در آن مهم می باشد یا این که همان محدودیت محیط هستند. به کار گیری در بناهایی که زمان برایشان بسیار اهمیت داراست.

بخارست 3

مقامت چوب ترمو

میزان استحکام ترمو در برابر آتش

در مبحث مقاومت چوب دلیل بر افروخته شدن و دودزا بودن چوب های عادی و فرآوری نشده رزین درون چوب هست.

چوب ترمو به جهت عدم وجود رزین در داخل آن جز چوب های نسوز به حساب می آید و به جهت عدم وجود رزین در آن خواص بر افروخته شدن آن بسیار زیر می‌باشد.

چوب های ترموود از لحاظ استاندارد جهانی در کلاس دو محصول قابل اشتعال قرار میگیرند در فیض آزمایشاتی که بر روی اشکال چوب در فنلاند و ایالات متحده انجام شده میباشد تا واحد سنجش احتراق پذیری چوب را معلوم نمایند. بدین نتیجه رسیده اند که چوب هایی که ذیل فرآوری تیمار حرارتی قرار گرفته اند نسبت به گونه های چوب های غیر ترموود گردیده به واحد سنجش بسیار بالایی دود متصاعد گردیده از آن به باعث احتراق و سوخت ناقص تر میباشد.

دیگر مزایای ترموود را بخوانید … .

تمامی مقالات این سایت منتشر شده توسط تیم پارس ترمو می باشد و هرگونه کپی برداری از آن ممنوع می باشد .

4 دیدگاه

 1. تنهای تنها در

  سلام اگر از این چوب ترموود در سونا استفاده بکنیم مشکلی نداره ؟ مقاومت ترموود در برابر حرارت چند درصده ؟
  استاندارد جهانی دارند ؟

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید