چوب ضد آب|خرید و قیمت چوب ضد آب| کاربرد چوب ضد آب

16

چوب ضد آب

چوب ضد آب بهترین نوع چوب در زمینه خرید ترمووود جهت طراحی و اجرای دکوراسیون می‌باشد.

نمونه های ساده و مکانیزم نشده چوب هاب مختلف ، در گذشت زمان و در اثر تابش نور خورشید و شرایط اقلیمی و آب و هوایی ، دچار فرسودگی شده و تخریب می گردند . چوب ضد آب ضمن رفع این محدودیت ، جلوه ای نچرال و مدرن به محیط اطراف می بخشد.

به طور معمول آب ، بیش از نصف وزن بافت تنه درخت را تشکیل میدهد . به عبارت دیگر وزن آب در چوب تر مساوی یا بیش از وزن چوب ضد آب میباشد.

وقتی درخت خشک میشود یا گرده بینه ای تبدیل به الوار، روکش و غیره می‌شود، چوب ضد رطوبت بلافاصله شروع به دادن بخشی از رطوبت خود به محیط اطراف مینماید.

با خشک شدن چوب در ادامه، تغییرات بعدی و خواص فیزیکی آن ایجاد میشود. البته در مراحل تولید ترمووود بخشی از آب، حتی بعد از تبدیل چوب به الوار و سایر محصولات، در ساختار دیواره سلولی آن باقی می‌ماند.

خواص فیزیکی و مکانیکی، مقاومت به تخریب زیستی و ثبات ابعاد هر محصولی ساخته شده از چوب ضد آب، متأثر از آب موجود در آن هست.

آب تقریبا روی همه خواص چوب و فرآورده های آن تأثیرگذار میباشد و لذا شناخت از طبیعت آب در چوب و ارتباط آن با زیرساختار و خواص چوب ضد آب مهم میباشد. تا وقتی که آب در حفره سلول وجود داشته باشد، دیواره سلول از آب اشباع خواهد بود ، یعنی دیواره سلول تا حد ممکن از نظر فیزیکی آب جذب خواهد کرد. بیشتر خواص فیزیکی چوب ضد رطوبت (غير از وزن) متأثر از مقدار آب در حفره سلول نیستند.

از نکات قابل توجه دیگری که در ساخت و تولید چوب ضد آب لحاظ شده است ، قابلیت بازیافت پذیری آن بوده که از ایجاد آسیب به محیط زیست و طبیعت جلوگیری می کند.

چوب ضد آب ترموود

چوب ضد آب

چوب ضد آب چیست ؟

شاید او‌لین چیزی که پس از شنیدن اسم چوب ضد آب به ذهن شما خطور می کند این است که برای ساختن چوب ضد آب باید سطح آن را با ماده یا موادی شیمیایی آغشته کنیم ، شاید این مورد برای داشتن چوب ضد آب (رطوبت) منطقی باشد ؛ البته مورد اصلی در خصوص چوب ضد رطوبت این است که ‌این نوع چوب‌ها طی عملیات و فرآیندی چند مرحله‌ای در معرض گرمای شدید و دمای بسیار بالا قرار گرفته و در برابر حرارت مقاوم می شوند . طی این فرآیند، چوب عادی به ترمووود بدل می گردد و در نهایت میتوان اظهار کرد این چوب به دلیل جذب بسیار اندک رطوبت، نوعی چوب ضد رطوبت و ضد آب می باشد .

در مواردی که چوب را با پاشش مواد یا این که رنگهای پوششی تبدیل به چوب ضد آب می نمایند مشکل اصلی ظاهر خود چوب میباشد. در این حالت بافت و گره‌ چوب ، حالت طبیعی خود را ندارند و حسی که به بیننده منتقل میکنند یک ماده یا این که یک متریال مصنوعی می باشد.ولی ترمووود ظاهری مثل چوب معمولی دارد و رنگ آن نیز تغییری در حالت بافت آن به وجود نمی‌آورد.

چوب ضد آب جدا از جذب حداقلی رطوبت ، ویژگی‌های بسیار زیادی دارد ؛ به عنوان مثال عدم انبساط و انقباض بالا که سبب تغییر فرم و شکل می شود ، عدم جذب حشرات و موریانه به جهت بسته بودن آوندهای چوب و خروج مواد مغذی در بافت چوب و دیگر مواردی که در چوب‌های طبیعی موجود هست اما چوب ضد آب (رطوبت) در برابر آنان مقاوم میباشد ، به همین دلیل چوب ضد آب در نمای ساختمان ها و در کل فضاهای باز ، کاربردهای فراوانی دارد . چوب ضد آب (رطوبت) یک محصول تماما طبیعی بوده و این موضوع موجب شده برای سلامت انسان و طبیعت مضر نباشد . به همین دلیل است که در مکان هایی مثل کفسازی های چوبی مانند اطراف استخرها که برای استراحت و ریلکسیشن است از چوب ضد آب استفاده میکنند.

pool and sauna

چوب ضد آب ترموود

فناوری نانو و ضد آب سازی

همانطور که در بالا اشاره کردیم برای آن که چوب در برابر رطوبت و آب مقاوم شود از فرآیند ترمووود استفاده میشود. در عملیات ترمووود (Thermowood) چوب را با استفاده از حرارت بالا و بخار آب فرآوری و تبدیل به چوب ضد آب مینمایند.

گرمادهی به چوب باعث میگردد تا مقاومت آن افزایش پیدا نماید و طول عمر چوب اضافه شود. در ترمووود رطوبت چوب از بین می رود و صمغ و رزین آن از ترمووود خارج می گردد تا تبدیل به چوب ضد آب شود. همینطور حرارت بالا باعث میگردد تا حشرات و جانوران میکروسکوپی موجود درون بافت های چوب از بین بروند و این عوامل باعث می‌شود تا طول عمر ترمووود ارتقاء یابد و در برابر پوسیدگی و فرسودگی و همچنین قارچ زدگی و پوک شدن مقاوم شود.

چوب ضد آب یا ترمووود در سه مرحله تولید می شود. در مرحله ی اول ترمووود را خشک می‌نمایند. در ‌این فاز با حرارت بالا رطوبت و آب درون چوب را از میان می‌برند. در مرحله ی دوم که مرحله حرارت دهی می باشد دمای چوب را بسیار بالا میبرند تا رطوبت آن کامل بیرون شود و موجودات زنده داخل آن از بین برود. و در مرحله آخر، دمای چوب را به آرامی و با استفاده از آب کاهش میدهند تا برای استفاده آماده شود.

فرمانیه 1

چوب ضد آب ترمووود

مراحل عایق کردن چوب

یکی از مراحل تولید ترموود مرحله عملیات تولید چوب ضد آب با آرتوسیل است که یک ماده غیر سمی می باشد. این محلول بر پایه نانو بوده و جهت استفاده بر روی سطح چوب خام طراحی شده‌ است.

آرتوسیل 15000 بمنظور ضد آب سازی و ضد اشعه ماوراء بنفش سطح انواع چوب و مصنوعاتی چوبی که بصورت خام است استفاده می‌شود. این محصول به نسبت 10 تا 30 برابر مخلوط شده و بوسیله قلم مو و یا اسپری بر روی سطح چوب اجرا میشود و پس از نفوذ ماده به همراه آب به عمق چند میلی متری سطح چوب و پس از گذشت 24 ساعت از زمان اجرا خاصیت چوب ضد رطوبت و ضد اشعه مضر خورشید ، ماندگاری طولانی مدت را به ارمغان می‌آورد. آرتوسیل 15000 علاوه بر خاصیت چوب ضد آب اجازه تنفس به سطح چوب را نیز داده و در نتیجه رطوبت چوب تنظیم می شود.

کاربردهای چوب ضد آب

استفاده از چوب ترموود برای ساخت درب‌های سرویس‌های بهداشتی ، انواع آلاچیق ، نماهای چوبی ، روف گاردن ها ، درب و پنجره‌ها ، مبلمان چوبی ، باغ فضای باز و سایبان‌ها علاوه بر آب گریز شدن و ضد اشعه نمودن درب چوبی باعث موارد زیر نیز میگردد:

 • ضد خوردگی
 • ضد ترک شدن
 • ضد پوسیدگی و باد کردگی
 • قابلیت تنفس چوب به دلیل امکان عبور رطوبت و بخار آب
 • خود تمیز شوندگی خواص چوب ضد آب سبب عدم نفوذ کثیفی و گرد و غبار به سطح درب چوبی شده و براحتی با کشیدن آب برسطح درب چوبی آلودگی ها شسته و تمیز می شود.

مزایای چوب ضد آب

مزایای چوب ضد آب بیشمار است ؛ چوب ضد رطوبت و اشعه ماوارء بنفش سطح انواع چوب و مصنوعاتی چوبی که بصورت خام می‌باشند استفاده می گردد . این ماده را باید به وسیله قلم موی و یا اسپری بر روی سطح چوب اجرا کرد و بعد از نفوذ ماده به همراه آب به عمق چند میلی متری سطح چوب و پس ازگذشت 42 ساعت از زمان اجرا، خواص چوب ضد آب و ضد اشعه مضر خورشید با ماندگاری بالا را به ارمغان می‌آورد.

شما با استفاده از چوب ضد آب ترمووود در ساخت و ساز های خود می توانید یک بار هزینه کرده و سالیان متوالی از دکوراسیون زیبا و چشمگیر خود لذت ببرید ، همچنین با به کارگیری این نوع چوب خیالتان از بابت دوام و استقامت بالا در مقابل رطوبت ، اشعه ی نور ، حرارت ، قارچ ، پوسیدگی ، عدم تغییر شکل ، تغییر ناچیز رنگ ها و … راحت می باشد .

البته شما مصرف کننده گرامی باید اطلاعات کاملی مربوط به تشخیص ترموود اصل و با کیفیت داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را همراه با بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت ترموود داشته باشید ، اگر قصد خرید ترمووود را دارید به شما پیشنهاد میکنیم به صفحه ی راهنمای خرید ترموود سر بزنید تا تمامی اطلاعات لازم برای انتخاب بهترین گزینه را در اختیار داشته باشید.

1641022780740 e1643619973145

چوب ضد آب ترمو

مزایای ضد آب سازی

 • آب گریز نمودن چوب ضد آب
 • ضد اشعه ماوراء بنفش
 • ضد خوردگی
 • ضد ترک خوردگی
 • ضد پوسیدگی و بادکردگی چوب
 • خاصیت خویش تمیز شوندگی
 • قابلیت و امکان تنفس چوب (قابلیت عبور رطوبت و بخار آب)
 • دوستدار محیط زیست (عاری از هرگونه مواد مضر و خطرناک)
چوب ضد آب

چوب ضد آب ترمو وود

 

نحوه نگهداری چوب ضد آب ترموود

چگونگی و اطلاع از روش نگهداری صحیح از چوب ضد آب ترموود که به صورت صحیح و اصولی باشد می تواند باعث افزایش  طول عمر ترمووود شود و در حفظ و تداوم شکل و ظاهر چوب ترمووود نقش بسزایی دارد . با توجه به اینکه چوب ترموود از چوب طبیعی تولید می شود ، حتما باید به نکات و روش های نگهداری صحیح آن دقت داشت . این اقدامات ساده و کم هزینه بوده که موجب می شود که چوب ترموود که امروزه یکی از پرکاربردترین و زیباترین متریال های ساخت و ساز است برای سال های متعدد ظاهر اولیه خود را حفظ نموده و از خرید و بکارگیری آن لذت برد.

برای اطلاع از چگونگی و نحوه ی اصولی شستشویی چوب ترموود به آسان ترین روش بر روی عبارت نحوه ی شستشوی چوب ترموود کلیک کنید .

 

16 دیدگاه

 1. ava.mihad در

  سلام برای کفپوش و دیوار فضا و محوطه ی استخرمون باید ترموود فنلاندی استفاده کنیم ؟
  چه برند ترموودی رو پیشنهادمیدین ؟

  • thermowood در

   سلام کاربر گرامی برای مواردی که شما ذکر کردید بهتره که از ترموود فنلاندی استفاده کنید، برای خرید ترموود فنلاندی با بهترین کیفیت و با ضمانت نامه کتبی با کارشناسان مجموعه پارس ترمو تماس بگیرید.

  • thermowood در

   سلام ممنون از همراهیتون به زودی یه مقاله در این موضوع منتشر میکنیم
   شما برای راهنمایی بیشتر و اطلاع از قیمت ها با مشاورین فروش مجموعه تماس بگیرید.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید