سقف ترموود | طراحی مدرن انواع سقف های چوبی ترموود ضد آب

0

 سقف ترموود

سقف، ظاهری کلاسیک و مدرنیته به نمای ساختمان می‌دهد از این ‌رو این روزها از طرفداران زیادی برخوردار است. یکی از انواع سقف که ظاهری بسیار زیبا دارد سقف ترموود است.

انواع چوب ترمو به دلیل خواص ذاتی که دارد دچار پوسیدگی و فروپاشی می‌شود اما کارشناسان برای برطرف کردن این مسئله ترموود را حرارت می‌دهند و از این‌ رو پس از اینکه حرارت داده می‌شود به آن ترمووود می‌گویند.

بنابراین سقف ترمووود به دلیل حرارت دیدن از دوام و ثبات بی‌نظیری برخوردار است و در برابر پوسیدگی و حمله حشرات مقاوم است. خرید ترموود در قالب ترموود ارزان و مقرون بصرفه تخصص گروه پارس ترمو بوده که در دستور کار این گروه قرار دارد. علاوه‌ بر این سقف ترمو وود از یکنواختی و نظم خاصی برخوردار است که در ادامه شما را بیشتر با کاربردها، ویژگی‌ها، طراحی و اجرا این نوع سقف آشنا خواهیم کرد.

فرجام

سقف ترموود

کاربرد سقف ترموود

همانطور که می‌دانید استفاده از سقف چوبی یا پوششی که از جنس چوب باشد زیبایی و جلوه خاصی را به بنا می‌دهد از این‌رو خیلی از مردم دوست دارند که در نمای ساختمان خود یا طراحی سقف آن از چوب استفاده کنند.

یکی از پرکاربردترین پوشش‌ چوبی، ترمووود است. در واقع ترمووود در کنار زیبایی و جلوه خاصی که دارد از مقاومت و استحکام بی‌نظیری در برابر پوسیدگی و حشرات برخوردار است که از آن در هر محیطی مانند سقف که نیاز به مقاومت بالای چوب در کنار زیبایی و شکوه ظاهری دارد استفاده می‌کنند. برای مثال از ترمووود برای اجرای سقف ، سقف پذیرایی ، کفپوش فضای باز، سقف آشپزخانه ، نمای بیرونی ساختمان‌ها، آلاچیق، پله‌ها، سقف اتاق خواب ، نرده‌ها، سونا، سقف سالن ، استخر و … استفاده می‌کنند.

مقاومت ترمووود را بیشتر بخوانید … .

1641022782826

سقف ترمووود ضد آب

ویژگی های سقف ترمووود

• دوام بالا

همانطور که اشاره کردیم ترموود در حالت عادی به دلیل خواص ذاتی که دارد از رطوبت بالایی برخوردار است به همین دلیل مقاومت و استحکام آن پایین است به گونه‌ای که خیلی سریع دچار ترک‌ خوردگی، پوسیدگی و فروپاشی می‌شود اما کارشناسان برای برطرف کردن این مسئله، چوب ترموود را طی فرآیندی حرارت می‌دهند که این حرارت موجب می‌شود میزان رطوبت ترموود حدود 4 تا 6 درصد کاهش پیدا کند و در واقع به تعادل رطوبتی برسد.

بنابراین با کاهش میزان رطوبت ترموود که پس از حرارت دیدن به آن ترموود می‌گویند، مقاومت و استحکام آن به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند درنتیجه ترمووود دچار پوسیدگی و ترک‌خوردگی نخواهد شد. از این‌رو می‌توان در جاهایی مانند سقف که در معرض برف، باران و رطوبت قرار دارد از ترمووود که از دوام بالایی برخوردار است استفاده کرد.

• مقاوم در برابر پوسیدگی و حشرات

از آنجایی که حرارت‌ دهی بالایی بر روی ترمووود صورت می‌گیرد، زنجیره‌های قندی موجود در آن که منبع مغذی برای حشرات و قارچ‌ها هستند کاملا تجزیه شده و از بین می‌روند از این‌رو ترمووود دچار پوسیدگی نمی‌شود و در برابر حمله حشرات و قارچ‌ها از مقاومت بالایی برخوردار است.

بنابراین می‌توان از ترمووود به عنوان سقف چوبی مستحکم برای پوشش سقف به ویژه سقف پذیرایی، سقف آشپزخانه، سقف اتاق خواب و سقف سالن استفاده کرد.

فرآیند تولید و مراحل تولید ترموود را ببینید .

سقف ترموود

سقف ترمو

• یکنواختی و خلوص

مواد مضر، رزین و باکتری‌هایی که در الوارهای چوب ترموود هستند، تحت عملیات حرارت‌دهی از بین می‌روند از این‌رو چوبی که دارای ماده‌ای خالص است و علاوه‌ بر این از رنگ و حالت یکنواختی است تولید می‌گردد که می‌توان از آن در محیط‌ های خارجی و محیط‌ های داخلی به ویژه در سقف استفاده کرد.

طراحی و اجرای سقف ترمو

ترموود از چوب‌هایی شامل نوئل، کاج، صنوبر، توس، زبان گنجشک، کاج رادیانا، توسکا، لاریکس و راش طراحی و تولید می‌شود که به دو روش نیز برای اجرای سقف مورد استفاده قرار گیرد.

روش اول شامل زیرسازی چوبی است. در این روش بر روی پروفیل‌های چوب به شکل عمودی زیرسازی چوبی اجرا می‌گردد و با استفاده از پیچ‌ های استانداردی، پروفیل‌ها بر روی زیرساز نصب می‌شوند.

اما در روش دوم که شامل استفاده از کلیپس است، زیرسازی با استفاده از آهن‌ کشی یا پروفیل گالوانیزه صورت می‌گیرد و در نهایت چوب‌های ترموود با استفاده از کلیپس به زیرسازی متصل می‌شوند. از آنجایی که پیچ‌ های استفاده شده در این روش دیده نمی‌شوند این روش با روش اول طراحی سقف متمایز بوده و علاوه‌ بر این هزینه آن نیز نسبت به روش عمل بیشتر است.

اگر شما هم قصد دارید به دلیل مناسب بودن قیمت ترموود ، استحکام و زیبایی منحصر به ‌فردی که سقف ترمو دارد از آن استفاده کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم طراحی و اجرای این سقف را به گروه پارس ترمو که یکی از با سابقه‌ترین مجموعه ها در زمینه طراحی و اجرای سقف ترمو و کفپوش حمام ترمو است بسپارید.

برای خرید ترموود در تهران و سایر شهرستان ها با مشاورین فروش ما تماس بگیرید .

*تمامی تصاویر و مقالات در این سایت ،منتشر شده توسط تیم پارس ترمو می باشد و هرگونه کپی برداری از آن ممنوع می باشد .

*تصاویر مربوط به پروژه های اجرایی مجموعه ی ترمو پارس می باشند . 

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید