نحوه شستشوی چوب | 5 نکته ی شستشویی ترموود

2

 نحوه شستشوی چوب

نحوه شستشوی چوب همواره از دغدغه خانم های خانه دار می‌باشد. همان گونه که میدانید چوب ترموود در مقابل حرارت و دمای بالا بسیار مقاوم و با دوام است. البته با این حال بهتر است تا با نحوه مراقبت و نگهداری از چوب ترمو ، آگاهی های لازم را به دست آورید تا با توجه به قیمت ترموود دیگر نیازی به خرید دوباره این محصول از شرکت های خرید ترموود نداشته باشید.

نحوه شستشوی چوب ترمو بسیار راحت و بی دردسر است و شما می‌توانید به تنهایی این کار را انجام دهید. در ادامه میخواهیم شما را با شیوه های دیگری برای نگهداری و رسیدگی به چوب ترمو آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

در صورتی ‌که نیاز باشد میتوانید با شوینده های خیلی ملایم و یا مایع دستشویی به آرامی چوب ترموود را تمیز نمایید و شستشو دهید.

اگر چوب ترمو خیلی کثیف بود و گرد و غبار زیادی روی آن نشسته بود ایرادی ندارد با فشار آب این کثیفی ها را پاک نمایید.

ولی به خاطر داشته باشید که هنگام تمیز کردن چوب ترمو باید خیلی توجه داشته باشید و با احتیاط این کار را انجام دهید. تقریبا کم پیش می‌آید که چوب ترمو لک شود. اما اگر این اتفاق افتاد باید بلافاصله و در اولین فرصت چوب ترمو را تمیز کنید تا لکه ها و کثیفی های روی آن خشک نشود و نیازی به استفاده از شوینده های قوی نداشته باشد.

هرچه در نگهداری و نحوه شستشوی چوب ترموود دقت و توجه کافی داشته باشید دیگر نیازی به برآورد دوباره قیمت چوب ترمووود برای خرید دوباره آن ندارید. پیشنهاد میکنیم از صفحه مزایای ترمووود دیدن فرمایید.

نحوه شستشوی چوب

نحوه ی شستشوی ترموود

اقدامات قبل شستشو

درباره نحوه شستشوی چوب باید بدانید قبل از شستن ترمووود ، بایستی به سرعت آلودگی ها را با کمک جارو یا جاروبرقی و اگر که مایع باشد با کمک تی شوی پاک کنید تا بعد از گذشت مدتی از آن مجبور به خراشیدن و کارهای دیگر نباشید.

زمین های به صورت پارکت و موزاییک و … قبل از شست و شو با مایع و شست و شوی مربوط بایستی با جارو کاملا پاک شوند. زمین و کف را توسط جاروبرقی و یا جاروی دستی تمیز کرده و جارو بکشید. مطمئن باشید که هیچ آلودگی و جسمی مانند خرده های غذا یا مو روی زمین نمانده باشد. حالا نوبت نحوه شستشوی چوب بصورت مرطوب میباشد. برای این کار به آسانی می توانید با آب گرم این کار را با استفاده از تی انجام دهید.

انواع و اقسام مواد شوینده کف و خوشبو کننده هم در بازار یافت می‌گردد که می‌توانید برای تمیز کردن اینگونه کف ها، از آن استفاده فرمایید ولی توجه داشته باشید که مواد شوینده غلیظ و قوی برای این منظور مطلوب نمی باشند.

شوینده مناسب چوب

در صورت امکان، از محصولات تمیز کننده پیشنهاد شده در شستن لوازم چوبی خود استفاده فرمائید. در بعضی موارد، عدم پیروی از توصیه ها می تواند منجر به قطع ضمانت شما شود.

اگر مشخص نشده است که چوب از چه نوعی است و یا نوع محصول مناسب را نمی دانید، از یک پاک کننده چوب عمومی در نحوه شستشوی چوب خود استفاده فرمایید. همیشه پاک کننده را ابتدا در یک گوشه تاریک، مانند کمد یا آبدارخانه، امتحان فرمایید تا مطمئن شوید که برای شما محصول مناسبی میباشد.

هرگز از چیزی با محصولاتی که دارای مواد مومی و یا محصولات نفتی میباشد، استفاده نکنید، مگر اینکه مطمئن شوید که چوب شما یک روکش از جنس مومی دارد (این دیگر رایج نیست). واکس و روغن در واقع خاک را نگه می‌دارد و آنگاه وقتی روی آن گام برمی دارید، سطح آن را خراش خواهد داد.

لوازم مورد نیاز شستشو

گرد و غبار و کثیفی بر سر تی ها مثل کاغذ سنباده کار میکند و می بایست برای استفاده از آنها در نحوه شستشوی چوب اجتناب کرد.

مطمئن شوید که از یک جاروی تمیز با سر خشک و یا تی میکروفایبر برای تمیز کردن استفاده می‌کنید. هر گونه لکه را با استفاده از یک پارچه نرم، خشک و یا کمی مرطوب پاک فرمایید. از لبه های لکه شروع نمایید و به سمت مرکز حرکت کنید.

دقت کنید که کف اتاق پس از تمیز کردن خشک شود. هنگام شستشوی چوب مراقب تمیزکاری عمقی کف پارکت های چوبی باشید. وقتی که کف پارکت های چوبی به یک تمیز کاری کامل نیاز دارند، یک سطل آب و تی مرطوب بردارید. از حوله مرطوب روی زمین استفاده نمائید و مطمئن شوید که از یک تی کاملاًبدون آب استفاده می‌کنید.

دقت داشته باشید که کف اتاق را خیس نکنید. این می تواند سطح رطوبت را تغییر دهد و در طول زمان باعث ایجاد بستری برای منبسط شدن چوب شود، که منجر به خراب شدن می‌شود.

نحوه شستشو با تی و ابر

با استفاده از یک تی خشک میتوانید در صورتی که آب یا این که مایعات بر روی سطح آن ریخته شده باشد، سطح آنرا به خوبی کم آب نمائید. به خاطر داشته باشید که باقی ماندن رطوبت بر روی سطح و یا درزهای کناره های پارکت (چه پارکت از نوع قدیمی Solid wood باشد و چه نوع تازه یعنی engineer wood یا مهندسی) به مرور زمان به آن آسیب میزند. به این ترتیب با توجه به حساسیت کفپوش های چوبی به رطوبت و یا مایعات، بهتر میباشد مدام آنها را تا جای ممکن خشک نگه دارید.

با این کار تا حد زیادی به افزایش ماندگاری و دوام پارکت یاری خواهید کرد. علاوه بر تی کشیدن، در صورت نیاز برای نحوه شستشوی چوب خود با استفاده از یک دستمال پارچه ای نرم می توان کف سطح کفپوش را پاک کرد. لطفا دقت فرمایید که خود این دستمال هم کاملا نرم بوده و با کشیدن آن بر روی کفپوش پارکت، هیچ گونه خراشی ایجاد نشود. میتوانید دستمال را پیش از این کار کمی با آب مرطوب کرده و به آرامی بر روی کفپوش بمالید و بهتر است هنگام تمیز کردن، در جهت شیارهای روی سطح بیرونی پارکت آنرا بکشید.

نکات مهم پس از شستشو

از حلال های خشک کننده و یا از یک دستمال پارچه ای تمیز در نحوه شستشوی چوب استفاده نمایید و یا از جریان هوا استفاده کنید. باید این را بدانید که در صورت ورود هرگونه آسیب به چوب، قبل از اینکه با آب تماس پیدا کند بایستی دست به کار گردید.

این یعنی به محض اینکه خراش و یا آسیبی را بر روی چوب مشاهده کردید باید دست به کار شده و به تعمیر آن بپردازید. این کار می تواند به مراتب هزینه کمتری نسبت به تعمیر اساسی آن داشته باشد. اگر می خواهید که همیشه چوبی را سالم و تازه نگه دارید توصیه می کنیم که هر سه تا پنج سال حتما به نوسازی آن بپردازید.

برای تشخیص و شناخت ترموود مرغوب و با کیفیت بر روی عبارت تشخیص ترموود اصل و با کیفیت کلیک کنید ، همچنین برای خرید ترموود اصل و دریافت اطلاعات بیشتر بر روی عبارت راهنمای خرید ترموود کلیک کنید .

 

کلیه مقالات این سایت منتشر شده توسط تیم پارس ترمو می باشد و هرگونه کپی برداری از آن ممنوع است .

2 دیدگاه

  1. کیان در

    سلام لطفا کمکم کنید من مستاجرم و باید خالی کنم اما روغن ریخته روی کفپوش ترموود و لکه شده چیکار کنم که لکه ی روغن از روی کفپوش ترموود پاک بشه ؟

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید