درب و پنجره ترموود | ساخت و اجرای انواع در و پنجره چوبی ترمووود

0

درب و پنجره ترموود

درب و پنجره سایر المان‌های خارجی یک ساختمان هستند که نحوه طراحی و نوع متریالی که در ساخت آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد تاثیر بسزایی در ظاهر نمای ساختمان دارد. از این‌ رو است که کارشناسان طراحی دکوراسیون ترجیح می‌دهند از المان‌های مدرنی مانند چوب ترموود برای ساخت درب و پنجره استفاده کنند تا هم ظاهر نمای ساختمان به ویژه درب و پنجره را به سمت طراحی مدرن سوق دهند و هم‌ اینکه جلوه خاص و زیبایی به نمای ساختمان بدهند.

البته متریالی که در ساخت درب و پنجره استفاده می‌شود در کنار زیبا بودن باید در برابر شرایط مختلف جوی نیز از مقاومت بالایی برخوردار باشد تا در مدت زمان طولانی دچار آسیب‌ دیدگی نشود.

خوشبختانه متریال چوب ترمو در کنار ظاهر زیبا و یکدستی که دارد از مقاومت بالایی نیز در برابر سرما، گرما و رطوبت برخوردار است. بنابراین درب ترمووود نه‌ تنها از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار است و ورودی ساختمان شما را نسبت به سایر ورودی‌ها منحصر به‌ فرد جلوه می‌دهد، بلکه از مقاومت و استحکام بالایی در برابر شرایط جوی مختلف برخوردار است.

علاوه‌ بر این درب ترمو وود دارای مقاومت بالایی در برابر ضربه است از این‌ رو دارای ماندگاری بالایی است. البته پنجره ترمووود نیز تاثیر بسزایی در زیبایی نمای ساختمان شما دارد و در برابر سرما و گرما نیز مستحکم است و در برابر رطوبت نیز از استحکام بالایی برخوردار است.

قیمت ترموود نسبت به سایر متریالی که برای ساخت و اجرای درب و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد مقرون‌ به‌ صرفه‌تر است از این‌ رو می‌توانید بدون هیچ نگرانی از این نظر از درب و پنجره ترمو وود استفاده کنید و از زیبایی نمای ساختمان با استفاده از انواع ترمووود لذت ببرید.

میرداماد

در چوبی ترموود

کاربرد در و پنجره چوبی

همانطور که اشاره کردیم درب و پنجره چوبی از ظاهر بسیار زیبا و شیکی برخوردار هستند که همین مسئله موجب شده است کارشناسان طراح دکوراسیون و مردم زیادی به این نوع متریال برای ساخت در و پنجره جذب شوند.

استفاده از در و پنجره چوبی در کنار اجرای نمای چوبی برای ساختمان می‌تواند جلوه منحصر به‌ فردی را به آن بدهد و ظاهر ساختمان را نسبت به سایر ساختمان‌ها لوکس‌تر نشان دهد.

درب چوبی نهایت احساس لاکچری بودن را در ورودی یک ساختمان ایجاد می‌کند. پنجره چوبی نیز در کنار تاثیر بسزایی که در طراحی نمای ساختمان دارد احساس خوشایندی را به افراد خانواده منتقل می‌کند.

علاوه‌ بر این یکی دیگر از کاربردهای ترموود، استفاده از آن‌ها در ساخت درب و پنجره دوجداره است که زیبایی منحصر به‌ فرد آن نه‌ تنها در نمای ساختمان بلکه در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان نیز بسیار تاثیرگذار است. البته اکثر کارشناسان طراحی دکوراسیون با این دید که درب دوجداره و پنجره دوجداره بر روی نمای ساختمان بسیار تاثیرگذار است از ترموود در طراحی و ساخت آن‌ها استفاده می‌کنند.

خوشبختانه به دلیل فرآیند طولانی حرارت‌ دهی چوب ترموود، در و پنجره چوبی از عمر طولانی و ماندگاری بالایی برخوردار  هستند چرا که مقاومت و استحکام آن‌ها در برابر سرما، گرما، رطوبت و شرایط مختلف جوی بالاست.

کاربر گرامی اگر قصد خرید ترموود را دارید ، به شما پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر از صفحه ی راهنمای خرید ترموود دیدن نمایید . 

در و پنجره چوبی ترموود

در و پنجره چوبی

 

مقایسه درب و پنجره ترموود

علاوه‌ بر متریال چوب که در ساخت و اجرای درب و پنجره چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد از متریال فولاد، آلومینیوم، شیشه و پلاستیک نیز برای ساخت و اجرای درب ساختمان استفاده می‌شود و علاوه‌ بر استفاده از متریال چوب برای ساخت و اجرای پنجره چوبی از متریال آهن، آلومینیوم و UPVC نیز برای ساخت و اجرای پنجره ساختمان استفاده می‌شود.

درب‌های چوبی در مقابل :

• درب‌های فولادی

از درب‌های فولادی بیشتر برای پارکینگ ساختمان استفاده می‌شود که از مقاومت بسیار بالایی در برابر فرسایش در مقابل گرما و سرما برخوردار هستند و علاوه‌ بر این در مقابل اشعه UV نیز مستحکم هستند. در صورتی که درب‌های چوبی بدون روکش‌هایی که شامل پیگمنت‌های ضد اشعه UV هستند، در برابر اشعه UV از مقاومت بالایی برخوردار نیستند. البته درب‌های فولادی در زیبایی ظاهری به پای درب‌های چوبی نمی‌رسند.

• درب‌های آلومینیومی

درب و پنجره آلومینیوم نیز مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند و از این نظر با درب‌های چوبی برابر هستند اما زیبایی ظاهری درب‌های چوبی چشم‌گیرتر از درب‌های آلومینیومی است.

• درب‌های شیشه‌ای

از درب‌های شیشه‌ای به دلیل مقاومت پایینی که در برابر ضربه دارند در اماکن و ساختمان‌های اداری که حفظ حریم شخصی مد نظر نیست استفاده می‌شود. در کل درب‌های چوبی هم از نظر زیبایی و هم از نظر مقاومت بالا در برابر ضربه از درب‌های شیشه‌ای برتر هستند.

• درب‌های پلاستیکی

درب UPVC نیز به دلیل مقاومت بالایی که در برابر رطوبت دارد در مکان‌های مرطوب مورد استفاده قرار می‌گیرد البته باز هم درب چوبی از نظر ظاهری بسیار زیبا و شیک حرف اول را می‌زند.

پنجره‌های چوبی در مقابل :

• پنجره آهنی

پنجره‌های آهنی بیشتر در ساختمان‌های قدیمی دیده می‌شوند که به علت دوام بالایی که داشتند مورد توجه قرار گرفته بودند. اما متاسفانه نه‌ تنها خیلی قدیمی هستند و امروزه کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند بلکه از معایبی مانند عایق نبودن، زنگ‌ زدگی و خوردگی برخوردار هستند. در صورتی که پنجره چوبی هم از طراحی مدرنی برخوردار است و هم اینکه هیچ یک از معایب پنجره‌های آهنی را ندارد.

• پنجره آلومینیومی

می‌توان گفت که پنجره‌های آلومینیومی نسخه ارتقاء یافته پنجره‌های آهنی هستند چرا که در کنار برخوردار بودن از مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی و زنگ‌‌ زدگی نیز از مقاومت بالایی برخوردار هستند اما متاسفانه موجب هدر رفتن انرژی می‌شوند.

• پنجره UPVC

پنجره UPVC نه‌ تنها از مقاومت بالایی در برابر سرما، گرما، رطوبت و تغییر شکل برخوردار است بلکه عایق بسیار خوبی در برابر گرد و غبار و عبور گرما و سرما است. البته در و پنجره چوبی در مقابل درب و پنجره UPVC از ظاهر بسیار زیبا و لوکسی برخوردار است.

برای تشخیص ترمووود مرغوب و اصل از ترموود تقلبی به صفحه ی تشخیص ترمووود اصل و با کیفیت سر بزنید . 

نمای ساختمان ترمو

طراحی و ساخت درب و پنجره ترمو

با توجه به مقایسه‌ای که بین در و پنجره چوبی با انواع و اقسام متریال‌ها که در ساخت و اجرای در و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد، انجام دادیم درب و پنجره چوبی نه‌ تنها مانند سایر متریال‌ها البته به جزو متریال شیشه از مقاومت بالایی برخوردار است برخلاف آن‌ها ظاهر بسیار زیبایی دارد که در نمای ساختمان فوق‌ العاده تاثیرگذار است از این‌ رو است که خیلی از کارشناسان طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی به این نوع متریال برای ساخت در و پنجره جذب می‌شوند.

شما نیز می‌توانید برای طراحی و ساخت در و پنجره ترمو، به گروه پارس ترمو که با سابقه‌ترین مجموعه در زمینه تولید چوب ترمو و ساخت درب و پنجره ترمو است مراجعه کنید و در صورت داشتن هرگونه پرسشی در این زمینه از کارشناسان خبره و زبده مجموعه پارس ترمو راهنمایی بخواهید.

برای خرید ترموود و خرید ابزار و یراق ترمووود با مشاورین فروش مجموعه ترمو پارس تماس بگیرید .

*تمامی تصاویر و مقالات این صفحه منتشر شده توسط تیم پارس ترمو می باشد و هرگونه کپی برداری از آن ممنوع است .

  • *تصاویر مربوط به پروژه های تیم پارس ترمو می باشد . 

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید