روف گاردن ترموود | طراحی تخصصی و اجرای روف گاردن با چوب ترمو

3

روف گاردن

روف گاردن یک فضای سرسبز فوق ‌العاده زیبا است که بر روی پشت ‌بام ‌های ساختمان‌های مسکونی، صنعتی و تجاری ساخته می‌شود.

در واقع هدف از ساخت چنین فضای سرسبزی بر روی سطوح بالای ساختمان‌ها، ایجاد فضایی برای تفریح و لذت بردن از محیطی سرسبز و آرام در میان تمامی شلوغی‌های شهری و آلودگی هوا است.

برای اجرای روف گاردن از متریال مختلفی مانند سنگ، موزاییک و چوب برای طراحی و ساخت کف آن استفاده می‌کنند و از پوشش گیاهی که متشکل از گیاهان مختلف به ویژه کاج است در اطراف این فضای سبز استفاده می‌کنند که در نظر گرفتن تمامی این موارد در خرید ترمووود بسیار موثر می باشد.

یکی از انواع ترموود که از آن برای ساخت کف بام سبز استفاده می‌کنند چوب درختان کاج و صنوبر است.

 روف گاردن ترموود نه‌ تنها فضای سرسبز بسیار زیبایی را بر روی بالاترین سطح ساختمان شما به وجود می‌آورد موجب خنک شدن ساختمان نیز می‌شود. البته این تنها ویژگی مثبت روف گاردن ترمووود نیست چرا که روف گاردن ترمو وود به دلیل ایجاد فضای سبز، موجب کاهش آلودگی هوا نیز می‌شود.

سعادت آباد 4

روف گاردن ترمووود

روف گاردن چیست ؟

همانطور که اشاره کردیم روف گاردن فضای سبزی است که با استفاده از متریال مختلف از جمله چوب و پوشش گیاهی بسیار زیبا بر روی بالاترین سطح ساختمان اجرا می‌شود.

مزایای بام سبز با ترموود

اجرای روف گاردن بر روی پشت‌ بام ساختمان‌ها در شهرهای شلوغ مانند تهران، بی‌نظیر است چرا که مزایای زیادی را به دنبال دارد.

از مزایا ی ترموود بیشتر بدانید ….

همانطور که می‌دانید مهم‌ترین مزیت ساخت روف گاردن زیبایی منحصر به‌ فرد و فضای سبزی است که با خود به همراه دارد. به گونه‌ای که پس از ساعت‌های کار طولانی می‌توانید به بام سبز خود سری بزنید و به دور از هرگونه سر و صدای ماشین‌ها، ترافیک و آلودگی هوا در فضایی سرسبز لذت ببرید.

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های بام سبز برطرف کردن کمی از آلودگی هوا است ،  چرا  که روف گاردن در اطراف خود دارای پوشش گیاهی است که با استفاده از آن‌ها اکسیژن تولید می‌شود و دی‌ اکسید کربن از بین می‌رود. از این‌ رو طراحی روف گاردن بر روی پشت‌ بام ساختمان‌ها می‌تواند کمک بسزایی به کاهش آلودگی هوا بکند.

بام سبز با ترمووود عایق بسیار خوبی در برابر گرما و سرما است از این‌ رو در مصرف انرژی به صورت ویژه‌ای صرفه‌ جویی می‌شود چرا که در فصل تابستان مجبور نیستید از سیستم سرمایشی به میزان زیادی استفاده کنید یا در فصل زمستان از سیستم گرمایشی تا حد زیادی برای گرم نگه‌داشتن خانه خود استفاده کنید.

برای داشتن انتخابی درست و اطلاعات کافی ، پیشنهاد می شود مقاله ی راهنمای خرید ترموود را مطالعه کنید .

s 0 1 scaled

ساخت روف گاردن با چوب ترمو

چوب ترمو پس از پشت سر گذاشتن فرآیند حرارت‌دهی بالا، در برابر رطوبت از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می‌شود از این‌ رو است که برای طراحی روف گاردن از چوب ترمو استفاده می‌کنند.

ترمو علاوه‌ بر زیبایی چشم‌گیری که به بام سبز می‌دهد در برابر گرما، سرما، رطوبت و شرایط جوی مختلف از مقاومت بالایی برخوردار است.

برای اطلاع از نحوه ی محاسبه ی قیمت ترموود بر روی عبارت قیمت ترمووود کلیک کنید .

گروه پارس ترمو به عنوان یکی از با سابقه‌ترین مجموعه های فعال در زمینه تولید چوب ترمو، در طراحی و ساخت بام سبز فعالیت می‌کند از این‌رو می‌توانید طراحی و ساخت روف گاردن خود که می تواند دارای آلاچیق و پرگولا نیز باشد را به دست کارشناسان مجرب و با سابقه این مجموعه بسپارید.

*تمامی تصاویر و مقالات این سایت منتشر شده توسط مجموعه ترمو پارس می باشد و هرگونه کپی برداری از آن ممنوع است .

*تصاویر مطعلق به پروژه های اجرایی شرکت پارس ترمو می باشد .

 

3 دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید